O mne

Renata Ormandíková (ako kedysi napísala Zuzana Gažíková) je povrazolezkyňa bez záchrannej siete. Pred udiveným publikom s rozkošou balansuje na lane, udržiavajúc rovnováhu (najčastejšie háčikom, alebo ihlicami) medzi vysokým umením, babičkovským dizajnom, infantilným “hračkovaním” a strelnicovým gýčom. Treba podotknúť, že nikdy nespadne. V tom spočíva jej postmoderné umenie.

Renata Ormandíková

narodená – 22.12.1968
štúdium – 1983 – 1987 SUPŠ v Bratislave / textil (Pichler, Berger)
1987 – 1994 VŠVU v Bratislave / textil (doc. Bajus)

Pripravila samostatné módne prehliadky, podieľala sa na sérii módnych šou „ Móda Bratislava“. Relizovala sa ako kostýmová výtvarníčka divadelných predstavení, napríklad: „English is easy“, „Gotika“, „Komiks“, „Telenovela“, „John a Yoko“, „Modelky 2“, „Čakanie na Gotta“, „Pitbull“ pre divadlo GunaGU. V roku 2004 vytvorila kostýmy k slovenskému filmu „O dve slabiky pozadu“. Ako kostýmová výtvarníčka spolupracovala na výrobe desiatok reklamných spotov. V roku 2008 si otvorila vlastnú galériu – obchodík „Krása vesmírna“.

Pre Centrum Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši pripravila v roku 2011 samostatnú výstavu “Trofeje”. V roku 2012 vystavila v bratislavských galériách Michalský dvor a River park gallery svoj autorský projekt “Svadba”. V súčasnosti sa venuje tvorbe šperkov, objektov a módnych doplnkov.